Zastanawiasz się nad wyjazdem do Niemiec i szukasz odpowiedzi na pytanie, jaka forma transportu będzie najlepsza? Nie ma co ukrywać, że w przypadku wyjazdów zagranicznych często mówi się o samolotach. Niemniej jednak podróż drogą powietrzną to nie jest jedyne interesujące rozwiązanie. Warto też pamiętać choćby o busach.

Busem do Niemiec

Wystarczy wyobrazić sobie podróż ze Szczecina do Niemiec – to nie jest tak daleko (położenie także ma znaczenie). Poza tym dobrze też pomyśleć o szeroko rozumianym komforcie. To nie tak, że komfort możliwy jest wyłącznie w przypadku podróży samolotem. Busem do Niemiec również może być wygodnie. Oczywiście trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie dotyczy to każdej firmy. Dlatego też na początku wypada sprawdzić, gdzie można liczyć na busy do Niemiec ze Szczecina. Później warto zwrócić uwagę na opinie dotyczące oferty. Te nie zawsze dokładnie odzwierciedlają stan faktyczny, ale na pewno warto na nie spoglądać.

Zalety jazdy busem

Spróbujmy sobie to wszystko uporządkować. Oto lista zalet jazdy busem (w założeniu, że skorzysta się z usług firmy wartej zaufania):

  • wysoki komfort podróży – nowoczesne busy zapewniają szereg udogodnień. Najlepsze firmy dbają, aby podróż była wygodna i przyjemna. Należy przez to rozumieć choćby regularne postoje.
  • nie trzeba samodzielnie organizować trasy – samodzielne podróżowanie oznacza, że wszystkimi szczegółami wypada zająć się samodzielnie. W przypadku podróży busem wystarczy zająć wyznaczone miejsce i cieszyć się komfortową podróżą. Można też powiedzieć, że jest to zaleta z gatunku tych, na które niekoniecznie zwraca się uwagę. Pewne rzeczy po prostu uznawane są za normę.
  • transport z adresu na adres – busy do Niemiec Szczecin to dopasowanie do okoliczności. Krótko mówiąc, bardzo często można skorzystać z transportu od drzwi do drzwi. Jeśli firma oferuje taką możliwość, sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy podać kierowcy adresy. Transport od drzwi do drzwi to świetna opcja dla wszystkich tych, którzy nie znają wystarczająco dobrze języka lub po prostu nie mają możliwości skorzystania z szybkiego dotarcia na miejsce.
  • możliwość przewiezienia sporej ilości bagaży – w busach nie ma restrykcyjnych przepisów dotyczących przewożenia bagaży (restrykcyjnych w porównaniu z liniami lotniczymi).

Czy lista zalet może być dłuższa? Pewnie tak, wszak jest to kwestia mocno umowna. Niemniej nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że jeśli tylko chcemy, nie musimy decydować się na linie lotnicze. Pod kątem czasu przejazd busem nie jest w stanie dorównać samolotom, ale mimo wszystko możemy rozmawiać na temat szybkości i wygody. Do tego w pewnych kwestiach jest nawet lepiej niż w przypadku samolotów (sprawa bagaży czy transport z adresu na adres). Naturalnie można też nawiązać do cen. Nie każda osoba może sobie pozwolić na lot samolotem. Dla wielu osób podróż busem jest więc jedynym rozwiązaniem. Z drugiej strony nie jest to rozwiązanie, które należy określić jako jednoznacznie złe. Busy pewnie nie są za bardzo doceniane, ale nie oznacza to tego, że nie mają zalet.